top of page
Mauris - Tło.png

Zespół założony w 2023 roku, skupiający trzy niezależne instrumenty w jedną grupę. Flet, altówka i harfa - połączenie zapoczątkowane w XX wieku, rozsławione Sonatą Claude'a Debussy'ego, to nietypowe zespojenie brzmień, które zainspirowało wielu kompozytorów. 

Głównym założeniem zespołu jest propagowanie twórczości kompozytorów, która ukazuje charakter wspomnianych instrumentów w zróżnicowany oraz nowatorski sposób. Tradycja wykonawcza zakotwiczona w romantyzmie i impresjonizmie zestawiona z muzyką nową i awangardową ukazuje całe spektrum brzmieniowe tria.

MagdalenaDi Blasi

flet

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego, Hochschule für Musik w Detmold i Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jànosa Bàlinta, była stypendystka programu Sokrates/Erasmus w Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie prof. Mirjam Nastasi i prof. Roberta Aitkena.

Występuje jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy. Od roku 2010 prowadzi działalność artystyczną jako pierwsza flecistka orkiestry Filharmonii Krakowskiej, z którą występuje także w roli solistki. Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Zamiłowanie do muzyki kameralnej przyczyniło się do wielu owocnych współpracy m. in. z Jànos Bàlint, Agatą Zubel, Michałem Nagy'm, Piotrem Sułkowskim, Joanną Konarzewską, Wiesławem Suruło, , György Györiváni-Ráth i innymi.

TEC_13_2.jpg

pobierz naszą ofertę koncertową

Nasz zespół oferuje koncerty o zróżnicowanym repertuarze. Utwory mogą zostać dobrane tematycznie (muzyka programowa, impresjonizm, muzyka polska i inne) lub w formie urozmaiconego programu, pokazując pełne spektrum literatury na ten skład instrumentalny.

Radio31_edited.jpg
flute,-black-and-white-photo-255729.jpg

Skontaktuj się z nami!

+48 533 229 581   |   maurisensemble@gmail.com

  • Facebook

Wyślij wiadomość.
Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page