top of page

czw., 23 mar

|

Bielsko-Biała

Krakowski Kwintet Harfowy - Koncert Kameralny, Bielsko Biała

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
Krakowski Kwintet Harfowy - Koncert Kameralny, Bielsko Biała
Krakowski Kwintet Harfowy - Koncert Kameralny, Bielsko Biała

Czas i lokalizacja

23 mar 2023, 18:00

Bielsko-Biała, Stanisława Wyspiańskiego 5A, 43-300 Bielsko-Biała, Polska

O wydarzeniu

Krakowski Kwintet Harfowy to zespół złożony z absolwentów najlepszych europejskich uczelni muzycznych, którzy za sprawą wspólnej inicjatywy dzielą się pasją koncertując na scenach w Polsce i za granicą, osiągając również sukcesy na konkursach międzynarodowych (II nagroda na VII Iberian Contest of Chamber Music with Harp w Madrycie, I nagroda na V Nouvelles Étoiles Concours International w Paryżu).

Krakowski Kwintet Harfowy, jako jedyny w Polsce profesjonalny zespół kameralny o tym nietypowym składzie, promuje muzykę kameralną stworzoną dla legendarnego Quintette Instrumental de Paris. Formację charakteryzuje miękkość interpretacji francuskiej (cyt. Isabelle Perrin) oraz pełnia i różnorodność brzmienia dorównująca orkiestrze symfonicznej (cyt. Margit Anna Suss).

Zasadniczą część repertuaru grupy stanowią utwory z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, w szczególności wywodzące się z francuskiego impresjonizmu. Oprócz kompozycji autorstwa m.in. Roussela, Crasa czy Tourniera, w programie pojawiają się dzieła polskich kompozytorów takich jak Aleksander Tansman. Artyści, nie ograniczając się do wykonawstwa muzyki impresjonistycznej, stale poszerzają repertuar o nowe pozycje, tworząc autorskie aranżacje utworów kameralnych i orkiestrowych, oraz angażując się w projekty wykraczające poza ramy szeroko pojętej muzyki klasycznej. W maju 2022 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "HOMMAGE", wydana w wytwórni DUX.

W programie m.in.: Daniel-Lesur, Absil, Pillois, Tansman. --- Rezerwacja zaproszeń: rezerwacja@zpsm.bielsko.pl

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page