top of page

pt., 10 maj

|

Filharmonia Kaliska

MŁODZI WIRTUOZI - Filharmonia Kaliska

Adrian Nowak & Adrianna Mętel

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
MŁODZI WIRTUOZI - Filharmonia Kaliska
MŁODZI WIRTUOZI - Filharmonia Kaliska

Czas i lokalizacja

10 maj 2019, 19:30

Filharmonia Kaliska, Aleja Wolności 2, 62-800 Kalisz, Polska

O wydarzeniu

Podczas koncertu usłyszymy Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową op. 59 Stefana Bolesława Poradowskiego, Koncert fortepianowy nr 1 g-moll op. 25 Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antonína Dvořáka. Przed publicznością zaprezentują się: Adrianna Mętel (flet), Adrian Nowak (harfa), Łukasz Dziedziak (wiolonczela), Filip Pinczewski (fortepian) w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.

Duet powstał w roku 2015 w Krakowie. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Od momentu powstania duet gości na scenach w Polsce i za granicą stale rozwijając swój warsztat i repertuar. Kształcił się między innymi u: Florence Sitruk, Łukasza Długosza, Ireny Czubek-Davidson, Margit Schellenberger i innych.

Duet wielokrotnie koncertował między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dawał recitale kameralne. W roku 2017 artyści zadebiutowali podczas V Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Stale współpracują z kompozytorami i dyrygentami (Karol Osman, Michał Lazar, António Breitenfeld Sá-Dantas itd.) dokonując prawykonań utworów kameralnych i orkiestrowych.

Przyjaźń, niezwykła charyzma i wspólna pasja odzwierciedla się w ich muzyce - która intryguje i obezwładnia. Bogaty i zróżnicowany repertuar (od baroku po muzykę współczesną) pozwala artystom na żywą działalność koncertową.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page